Kompānijas Nordson vēsture

Korporācija Nordson izstrādā tehnoloģiskus risinājumus, kuri palīdz klientiem gūt labus rezultātus visā pasaulē

Korporācija bija dibināta 1954. Gadā Ogaijo štatā, ASV. Korporācijas Nordson priekštecis bija amerikas ražotne “Automatic Co.”, kura jau 1908. Gadā masveidā ražoja vītņveida komplektāciju automobīļu ražotnes nozarei. 1935. Gadā biedrība tika reorganizēta korporācijā Valtera Norda vadībā un pārorientēta uz īpaši precīzu detaļu un iekārtu ražošanu. Piecdesmitajos gados korporācija Nordson patentēja “karsto bezgaisa” krāsu un citu materiālu pārklāšanas izsmidzināšanas metodi.

Sešdesmito gadu vidū Nordson pirmo reizi izstrādāja tehnoloģiju un iekārtas pulverveida pārklāšanai, izmantojot kompaktās un efektīvās rekuperācijas/recirkulācijas kasešu tipa sistēmas.
Tajos pašos sešdesmitajos gados izmantojot minēto “karsto bezgaisa” izsmidzināšanas metodi Nordson izstrādāja iekārtas termoplastisko līmju pārklāšanai, vairāk pazīstamas kā kausējamās līmes, kartona taras līmēšanai.

Pateicoties jaunajām līmēšanas tehnoloģijām un iekārtām, Nordson bija līderos tādās līmes pielietošanas nozarēs, kā iepakošana, vienreizējo sanitāri-higiēnisko izstrādājumu ražošana, pārklāšana ar hermētiķiem, nomainija metināšanu ar līmēšanu automobiļu rūpniecībā, elektroplašu montēšana un t.t.
1967. Gadā Vācijā Diseldorfā sāka savu darbību “Nordson Deutschland GmbH” . 1989. Gadā uz “Meltex” uzņēmuma bāzes tika izveidota apakšvienība “Nordson Engineering GmbH”, kura izstrādā un ražo iekārtas kausējamo līmju sagatavošanai un termolīmes uzklāšanai uz ruļļu materiāliem un audumiem.

Ražošanas uzņēmums “Nordson” atrodas Dulutā (Džrdžijas štatā, ASV), Amherstā (Ogaijo štatā, ASV) un Linenburgā (Vācijā). Visi uzņēmumi ir sertificēti atbilstībā kvalitātes nodrošināšanas sistēmai DIN ISO 9001 (vācu standarti rūpniecībā, starptautiskā standartu organizācija).

This site is registered on wpml.org as a development site.